top of page
Reiki Tedavisi

BioEnerji--Reiki Seansı

Bioenerji—Reiki Tedavi Süreci Nasıl İşliyor?

 

Reiki, geleneksel olarak ellerin belirli pozisyonlarda beden üzerinde yerleştirilmesi yoluyla enerji akışını dengelemeyi amaçlayan bir alternatif tıp yöntemidir. Reiki'nin çalışma prensibi, bedenin yaşam enerjisi veya "ki"nin akışını düzenlemek ve dengelemek olarak açıklanır.

 

Bir Biyoenerji—Reiki uzmanı olarak elbette teşhis koymuyorum. Öyle bir yetkinliğim ve yetkim yok—ama teşhis konul(a)mamış rahatsızlıklar hakkında konuşabilirim. Seanslara başlamadan önce danışanların doktor teşhisine göre belirlenmiş olan rahatsızlıklarının duygusal kökenleri üzerine bilgilendirmelerde bulunuyorum. Sonra, aura taraması ve çakra kontrolü ile devam eden süreçte rahatsızlık için uygulanacak seans sayısını ve süresini belirliyorum. Danışanın arzusuna göre yakından veya uzaktan yapılacak seanslarla tedavi sürecini tamamlıyorum.

 

Peki Bioenerji—Reiki ile Hangi Rahatsızıklara Müdalale Edilebiliniyor?

 

Rahatsızlıklar, aura seviyesinin düşüklüğünden veya—tıkanma dolayısıyla—auranın yumrulaşmasından meydana gelir. Baş ağrısı da böyledir, migren de kanser de… Dolayısıyla bioenerji—reiki ile bütün rahatsızlıklara müdahale edebilmek mümkündür. Bugüne kadar migrenden kas ve kıkırdak rahatsızlıklarına kadar, epilepsiden kanser rahatsızlıklarına kadar müdahalede bulunduğum ve başarılı olduğum rahatsızlıklar oldu.

 

Yan Etki?

 

Ahh şu yan etki konusu… Şunun daha işin başında bilinmesi gerekiyor: ’Fazla enerjiden zarar gelmez.’ Bu bir espri olsa da aslında içinde bir hakikat barındırıyor. O da bioenerji—reiki uygulamalarının herhangi bir yan etkilerinin olmadığı, aksine vücuttaki enerji akışını dengeleyerek pek çok dengesizliğin önüne geçtiğidir.

 

Bir tecrübe olarak şunu paylaşmama müsaade ediniz: Seanslarda üzerinde çalışılan rahatsızlıkla ilgili uzuv—organ—kas vs. her ne ise, seansın ilerleyen zamanlarında ilgili bölge enerjiye doyduğundan dolayı zaten daha fazla müdahale etme şansınız olmamakta, ilgili bölge ile bağınız, enerji akışı kendiliğinden kesilmektedir. Dolayısıyla enerji akışı ihtiyaç ölçüsünde gerçekleşir, fazlasını transfer etmek mümkün değildir. E ihtiyacımız olan enerjiyi alıyorsak, bunun da bir zararı olmasa gerek. Kimse eksik olan B vitaminini veya C vitaminini alınca hasta olmuyor. Sözün özü fazla enerjiden zarar gelmez

 

Herkes özeldir. Özellikleriyle, yetenekleriyle, artı yönleriyle, eksik yönleriyle vs. Bu böyle olduğu gibi hastalıklar da kişiye özeldir ve çözümü de kişiye özgüdür. Bu noktada modern tıbbın imkanları sonuna kadar kullanılarak alternatif tıp uygulamalarından yararlanmak iyileşme sürecine katkı sağlayıp süreci hızlandırırken aynı zamanda bizlere farklı bakış açıları kazandıracak vücut—duygu durumumuz arasındaki ilişkiyi, uyumu bize öğreten bioenerji—reiki uygulamalarından yararlanmak pratik sonuçlar doğuracaktır.

Daha fazla bilgi almak için sosyal medya veya whatsapp uygulamamızdan bize ulaşmakta tereddüt etmeyin.

 

Şifa ile kalın.

İletişim

  • Facebook
  • Instagram

Formu doldurduğunuz için teşekkür  ederim.

bottom of page