WordPress Nedir ?

WordPress Nedir

WordPress günümüzde en çok kullanılan diğer bir adı ile “blog” sitesi oluşturmak ve içeriğini yönetmek üzere kullanılan, gönüllü yazılımcıların ortaya koyduğu içerik yönetim ara yüzüdür.

Kurumsal ve kişisel sitelerin vazgeçilmez bir ara yüzü olarak yüksek rağbet gören wordpress gerek kullanıcının gerek ise tasarımcının beğenisi ve hızı diğer içerik yönetim sistemlerine göre kat be kat ustun özelliklere sahiptir. Dünya üzerinde milyonları aşan kullanıcı sayısı gelişime açık bir yazılım haline getirmiş, web masterların kendi tasarımlarını ve içerisinde kullanmak istedikleri eklentileri, tasarımı kolaylaştıracak bir çok yazılımı barındırabilen açık kaynak kodlu sistemler topluluğu da denebilir. Açık kaynak kodlu olmasının yanı sıra tasarımlara dışardan müdahale edebilme özelliği ​ile çok tutulmuş ve büyük ölçüde kazanç hem müşterilerin hem de kullanıcıların beğenisine sunulmuştur.WordPress ücretsiz olmakla birlikte sunduğu diğer özellikler ile geleceğin yazılımlarına ışık tutuyor olması gelişimin bir parçası olduğunu göstermektedir.

wordpress

Neden WordPress

WordPress google ile en uyumlu içerik yönetim programıdır , çok yaygın olmasından dolayı artık sadece blog olmaktan çıkıp , gerektiğinde bir eticaret sitesi , emlak sitesi , portal veya haber sitesi olabilmektedir.Bu kadar fonksiyonlu bu kadar kullanışlı olduğu için çok tercih edilmektedir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.