OpenCart Türkçe Ayarları nasıl yapılır ?

OpenCart Türkçe Ayarları

OpenCart Dil Paketi Yükleme ve Yeni Para Cinsi Ekleme

OpenCart kurulumumuzu tamamladıktan sonra bu bölümde de Türkçe Dil paketini ve Türk Lirasını nasıl yükleyeceğimiz, güncel döviz kurlarını nasıl alabileceğimizi göreceğiz.

 

http://www.opencart.com/ sitesinden üst menüde yer alan Extensions Menüsüne giriyoruz

 

 Sol da yer alan filtreleri resimde görüldğü değerlerle doldurup arama yaptığımda karşıma ücretsiz olarak sunulan türkçe dil paketi geliyor.

 

 

Arama sonucunda bulduğumuz dil paketine tıklayarak ilgili sayfaya erişiyoruz ve kullandığımız OpenCart sürümüne uygun olan paketi indiriyoruz.

 

Sitemizin Admin paneline geçiyoruz indirme işlemi tamamlandıktan sonra. Menü çubuğunda System/Localisation/Languages adınlarını izliyoruz

 

Gelen menüde yeni dil eklemek için Insert ü tıkladıktan sonra aşağıda gelen ekranda ki değerleri girmemiz gerekiyor (Locae = tr_TR.UTF-8,tr_TR,tr-tr,turkish)

 

Bu işlemleri yaptıktan sonra bilgisayarımıza indirdiğimiz dil paketini dosya sıkıştırma programı ile bir klasöre açıyoruz ihtiyacımız olan dosyalar Admin ve Catalog dizinlerinin içerisinde.

 

opencart-v1.5.6.1-tr-dil-dosyalar\dil-dosyalari\ana_dizine_yukleyin\admin\language altında yer alan turkish dizinini sanalmagazam\admin\language altına taşıyoruz.

Aynı şekilde opencart-v1.5.6.1-tr-dil-dosyalar\dil-dosyalari\ana_dizine_yukleyin\catalog\language altında yer alan turkish dizinini de sanalmagazam\catalog\language altına taşıyoruz

 

Ve sitemizi görüntülediğimizde sonuç aşağıdaki gibi oluyor.

 

Dil ayarlarımızı tamamlamak için şimdi de üst menüden Settings i tıklıyoruz.

 

Aşağıdaki gibi sitemizin ayarlarının tutulduğu liste geliyor ve Edit e tıklayarak ayarlara giriyoruz.

 

Gelen ekranda Locale tabına geçiyoruz ve burada Mağazamızın yerelleştirme ayarlarını yapıyoruz.

 

Henüz Türk Lirasını OpenCart Mağazamıza eklemediğimiz için o alanda bir değişiklik yapmaya gerek yok.

 

 

Bu değişikliği de kaydedince sitemiz yeni halini alıyor.

 .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.