Güncel Web Notları

Makale Özgünlüğü Nasıl Kontrol Edilir ?

Bende bir blog yazarı olarak her zaman kullanıcılarıma özgün makaleler sunmak isterim.Ancak ara ara makalemizi zenginleştirmek adına bir WebMaster’in en iyi dostu olan Google’ye başvuruyoruz.Bazı arkadaşlar direkt olarak kopyala – yapıştır işlemi yaptıkları için,Google gözünde websitelerinin değeri düşüyor.

Onun için makalemizi zenginleştirmek kullanıcılara daha fazla yararlı içerik sunabilmek için internette kullanılmış bir bilgiyi olduğu gibi değilde üzerinde değişiklikler yapıp yayınlarsak çok daha yararlı olacaktır.

Bazı durumlarda makale yazdırmaya ihtiyaç duyuyoruz.Hatta bazen ben bile nazimmertbilgi.com’a yazı girmem gerektiğinde ama yazı yazma ilhamı gelmediğinde bir arkadaştan makale yazmasını istiyorum.Diyelim ki yazıyı yazdırdık.Ama bunun özgün mü yoksa kopyala – yapıştır içerik olduğunu nasıl anlayabiliriz ?

İşte burada yardımımıza güzel bir websitesi yetişiyor ve bizi makale özgün mü değil mi endişesinden kurtarıyor.

Site : Makale Özgünlük Kontrolü

Siteye girdiğimizde karşımızda arkaplan rengi sarı olan bir kutucuk beliriyor.Buraya tıklayalım ve özgünlük kontrolü yapmak istediğimiz yazıyı(makaleyi) girerek “Check for Plagiarism” butonuna basalım.

Bastıktan sonra altta girdiğiniz makalenin yüzde kaç özgün olduğunu gösterecektir.Özgün olmayan yerleri kırmızı ile gösterecek, böylelikle özgün olmayan yerlerden haberdar olabileceksiniz.

Bu yazımızında sonuna gelmiş bulunmaktayız.Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere,esen kalın.

Google’den Gelen Aramalar

  • makalemi kontrol et
  • özgün içerik kontrolü

.

About the author

Ramazan

Yorum Yap